GFV16031
Manufacturer No:
GFV16031
Datasheet:
GFV16031
Description:
CAP TRIMMER 1-16PF 1000V SMD
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Q @ Freq
750 @ 20MHz
Packaging
Bulk
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Voltage - Rated
1000V
Size / Dimension
0.312" Dia (7.92mm)
Capacitance Range
1 ~ 16pF
Height - Seated (Max)
0.462" (11.70mm)