GFV16000
Manufacturer No:
GFV16000
Datasheet:
GFV16000
Description:
CAP TRIMMER 1-16PF 1000V TH
Product Attribute
Mounting Type
Through Hole
Voltage - Rated
1000V
Size / Dimension
0.312" Dia (7.92mm)
Capacitance Range
1 ~ 16pF
Height - Seated (Max)
0.484" (12.29mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Q @ Freq
750 @ 20MHz