GFV12100
Manufacturer No:
GFV12100
Manufacture:
Sprague Goodman
Package:
Datasheet:
GFV12100
Description:
CAP TRIMMER 1-120PF 1000V TH
In Stock
15 pcs On sales
Product Attribute
Voltage - Rated
1000V
Size / Dimension
0.312" Dia (7.92mm)
Capacitance Range
1 ~ 120pF
Dielectric Material
Glass
Height - Seated (Max)
1.781" (45.24mm)
Series
PISTONCAP®
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Features
General Purpose
Q @ Freq
250 @ 20MHz
Packaging
Bulk
Part Status
Active
Mounting Type
Through Hole
Adjustment Type
Side
Company Profile
GFV12100 Relevant information
GFV12100
GFV12100
CAP TRIMMER 1-120PF 1000V TH