ELC11D101F
Manufacturer No:
ELC11D101F
Datasheet:
ELC11D101F
Description:
FIXED IND 100UH 1.8A 120 MOHM TH
Product Attribute
Size / Dimension
0.453" Dia (11.50mm)
DC Resistance (DCR)
120mOhm
Current Rating (Amps)
1.8A
Height - Seated (Max)
0.547" (13.90mm)
Tolerance
±10%
Inductance
100µH
Frequency - Self Resonant
Inductance Frequency - Test
10kHz