22MP04375
Manufacturer No:
22MP04375
Manufacture:
Essentra Components
Package:
Datasheet:
22MP04375
Description:
SNAP IN BUSHING, BLACK, HS NYLON
Product Attribute
Diameter - Inside
0.312" (7.92mm)
Bushing, Grommet Type
Bushing
Panel Cutout Dimensions
Circular - 0.437" (11.10mm)
Material Flammability Rating
UL94 V-2
For Use With/Related Products
Cable, Wires
Color
Black
Series
MicroPlastics
Features
Material
Polyamide (PA66), Nylon 6/6
Part Status
Active
Panel Thickness
0.125" (3.18mm)