22MP03123
Manufacturer No:
22MP03123
Manufacture:
Essentra Components
Package:
Datasheet:
22MP03123
Description:
SNAP FIT BUSHING: .187 IN (4.7 M
Product Attribute
Material
Polyamide (PA66), Nylon 6/6
Part Status
Active
Panel Thickness
0.062" (1.57mm)
Diameter - Inside
0.187" (4.75mm)
Bushing, Grommet Type
Bushing
Panel Cutout Dimensions
Circular - 0.312" (7.92mm)