SUP40012EL-GE3
Manufacturer No:
SUP40012EL-GE3
Datasheet:
SUP40012EL-GE3
Description:
MOSFET N-CH 40V TO-220
In Stock
538 pcs On sales
Product Attribute
FET Feature
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
150A (Tc)
Part Status
Active
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
4.5V, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id
2.5V @ 250µA
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)
Rds On (Max) @ Id, Vgs
1.79mOhm @ 30A, 10V
Series
TrenchFET®
Power Dissipation (Max)
150W (Tc)
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
195nC @ 10V
Vgs (Max)
±20V
Drain to Source Voltage (Vdss)
40V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
10930pF @ 20V