C967U472MZWDBA7317
Manufacturer No:
C967U472MZWDBA7317
Datasheet:
C967U472MZWDBA7317
Description:
CAP CER 4700PF 440VAC Y5U RADIAL
Packaging
Cut Tape (CT)
Size / Dimension
0.512" Dia (13.00mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
Lead Style
Formed Leads - Kinked
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Capacitance
4700pF
Part Status
Active
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)
Series
C900AC SFTY X1-440 Y2-300
Voltage - Rated
440VAC