C967U392MYWDAA7317
Manufacturer No:
C967U392MYWDAA7317
Manufacture:
KEMET
Package:
Radial, Disc
Datasheet:
C967U392MYWDAA7317
Description:
CAP CER 3900PF 400VAC Y5U RADIAL
Product Attribute
Ratings
X1, Y2
Thickness (Max)
Features
Voltage - Rated
400VAC
Packaging
Tape & Box (TB)
Size / Dimension
0.512" Dia (13.00mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
Lead Style
Straight
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Capacitance
3900pF
Temperature Coefficient
Y5U (E)
Part Status
Active
Applications
Safety
Failure Rate
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)
Mounting Type
Through Hole
Series
C900AC SFTY X1-400 Y2-250
Package / Case
Radial, Disc
Company Profile
C967U392MYWDAA7317 Relevant information
C967U392MYWDAA7317
C967U392MYWDAA7317