C967U392MYWDAAWL35
Manufacturer No:
C967U392MYWDAAWL35
Datasheet:
C967U392MYWDAAWL35
Description:
CAP CER 3900PF 400VAC Y5U RADIAL
Product Attribute
Lead Style
Straight
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Capacitance
3900pF
Part Status
Obsolete
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)
Series
C900AC SFTY X1-400 Y2-250
Voltage - Rated
400VAC
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.512" Dia (13.00mm)
Tolerance
±20%