EDLHW506D2R3R
Manufacturer No:
EDLHW506D2R3R
Datasheet:
EDLHW506D2R3R
Description:
CAP 50F 2.3V THROUGH HOLE
Product Attribute
Voltage - Rated
2.3V
Lifetime @ Temp.
1000 Hrs @ 85°C
Size / Dimension
0.709" Dia (18.00mm)
Height - Seated (Max)
1.654" (42.00mm)
Operating Temperature
-25°C ~ 60°C
Tolerance
ESR (Equivalent Series Resistance)
100mOhm @ 1kHz
Capacitance
50F
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)