EDLHW335D2R3R
Manufacturer No:
EDLHW335D2R3R
Datasheet:
EDLHW335D2R3R
Description:
CAP 3.3F 2.3V THROUGH HOLE
Operating Temperature
-25°C ~ 70°C
Tolerance
ESR (Equivalent Series Resistance)
300mOhm @ 1kHz
Capacitance
3.3F
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated
2.3V
Lifetime @ Temp.
1000 Hrs @ 85°C
Size / Dimension
0.492" Dia (12.50mm)
Height - Seated (Max)
0.984" (25.00mm)