CB037D0224JBA
Manufacturer No:
CB037D0224JBA
Datasheet:
CB037D0224JBA
Description:
CAP FILM 0.22UF 5% 63VDC 1812
Product Attribute
Applications
General Purpose
Lead Spacing
Size / Dimension
0.185" L x 0.126" W (4.70mm x 3.20mm)
Voltage Rating - AC
40V
Packaging
Digi-Reel®
Voltage Rating - DC
63V
Tolerance
±5%
Height - Seated (Max)
0.118" (3.00mm)
Capacitance
0.22µF
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C