CB037D0104KBA
Manufacturer No:
CB037D0104KBA
Datasheet:
CB037D0104KBA
Description:
CAP FILM 0.1UF 10% 63VDC 1812
Product Attribute
Applications
General Purpose
Lead Spacing
Size / Dimension
0.185" L x 0.126" W (4.70mm x 3.20mm)
Voltage Rating - AC
40V
Voltage Rating - DC
63V
Tolerance
±10%
Height - Seated (Max)
0.110" (2.80mm)
Capacitance
0.1µF
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C