CB037D0223JBC
Manufacturer No:
CB037D0223JBC
Datasheet:
CB037D0223JBC
Description:
CAP FILM 0.022UF 5% 63VDC 1812
Size / Dimension
0.185" L x 0.126" W (4.70mm x 3.20mm)
Voltage Rating - AC
40V
Voltage Rating - DC
63V
Tolerance
±5%
Height - Seated (Max)
0.079" (2.00mm)
Capacitance
0.022µF
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C