A3240EUA
Manufacturer No:
A3240EUA
Package:
3-SSIP
Datasheet:
A3240EUA
Description:
MAGNETIC SWITCH UNIPOLAR 3SIP
Product Attribute
Package / Case
3-SSIP
Test Condition
-40°C ~ 85°C
Voltage - Supply
4.2V ~ 24V
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Features
Current - Output (Max)
25mA
Current - Supply (Max)
6mA