A3240ELTTR-T
Manufacturer No:
A3240ELTTR-T
Package:
TO-243AA
Datasheet:
A3240ELTTR-T
Description:
MAGNETIC SWITCH UNIPOLAR SOT89-3
Product Attribute
Technology
Hall Effect
Output Type
Open Collector
Part Status
Obsolete
Polarization
South Pole
Package / Case
TO-243AA
Test Condition
-40°C ~ 85°C
Voltage - Supply
4.2V ~ 24V
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Features
Current - Output (Max)
25mA
Current - Supply (Max)
6mA