8Y-30.000MAAE-T
Manufacturer No:
8Y-30.000MAAE-T
Datasheet:
8Y-30.000MAAE-T
Description:
CRYSTAL 30.0000MHZ 12PF SMD
Load Capacitance
12pF
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Frequency Stability
±30ppm
Frequency Tolerance
±30ppm
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)
Ratings
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Frequency
30MHz
ESR (Equivalent Series Resistance)
80 Ohms