8Y-30.000MAAB-T
Manufacturer No:
8Y-30.000MAAB-T
Manufacture:
TXC Corporation
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
8Y-30.000MAAB-T
Description:
CRYSTAL 30.000MHZ 6PF SMT
Product Attribute
Load Capacitance
8.5pF
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Frequency Stability
±30ppm
Type
MHz Crystal
Frequency Tolerance
±30ppm
Series
8Y
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)
Ratings
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Frequency
30MHz
ESR (Equivalent Series Resistance)
80 Ohms
Packaging
Tape & Reel (TR)
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Operating Mode
Fundamental
Package / Case
4-SMD, No Lead
Company Profile
8Y-30.000MAAB-T Relevant information
8Y-30.000MAAB-T
8Y-30.000MAAB-T
CRYSTAL 30.000MHZ 6PF SMT