HRSR-200FR-10
Manufacturer No:
HRSR-200FR-10
Manufacture:
TE Connectivity Raychem Cable Protection
Package:
Datasheet:
HRSR-200FR-10
Description:
HEATSHRINK 2" X 0.833' BLACK
Part Status
Active
Shrinkage Ratio
5.6 to 1
Shrink Temperature
90°C
Operating Temperature
-55°C ~ 90°C
Recovered Wall Thickness
0.105" (2.67mm)
Inner Diameter - Supplied
2.000" (50.80mm)
Type
Tubing, Semi Rigid
Inner Diameter - Recovered
0.380" (9.65mm)
Color
Black
Length
0.833' (254.00mm, 10.00")