GFV36031
Manufacturer No:
GFV36031
Datasheet:
GFV36031
Description:
CAP TRIMMER 1-36PF 1000V SMD
Q @ Freq
550 @ 20MHz
Mounting Type
Surface Mount
Voltage - Rated
1000V
Size / Dimension
0.312" Dia (7.92mm)
Capacitance Range
1 ~ 36pF
Height - Seated (Max)
0.696" (17.70mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Company Profile
GFV36031 Relevant information
GFV36000
GFV36000
CAP TRIMMER 1-36PF 1000V TH
GFV36031
GFV36031
CAP TRIMMER 1-36PF 1000V SMD
CAP TRIMMER 1-36PF 1000V SMD