GFV36000
Manufacturer No:
GFV36000
Manufacture:
Sprague Goodman
Package:
Datasheet:
GFV36000
Description:
CAP TRIMMER 1-36PF 1000V TH
Product Attribute
Dielectric Material
Glass
Height - Seated (Max)
0.734" (18.64mm)
Series
PISTONCAP®
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Features
General Purpose
Q @ Freq
550 @ 20MHz
Packaging
Bulk
Part Status
Active
Mounting Type
Through Hole
Adjustment Type
Side
Voltage - Rated
1000V
Size / Dimension
0.312" Dia (7.92mm)
Capacitance Range
1 ~ 36pF
Company Profile
GFV36000 Relevant information
GFV36000
GFV36000
CAP TRIMMER 1-36PF 1000V TH
GFV36031
GFV36031
CAP TRIMMER 1-36PF 1000V SMD
CAP TRIMMER 1-36PF 1000V SMD