GFL16000
Manufacturer No:
GFL16000
Manufacture:
Sprague Goodman
Package:
Datasheet:
GFL16000
Description:
CAP TRIMMER 1-16PF 1000V TH
Product Attribute
Adjustment Type
Side
Voltage - Rated
1000V
Size / Dimension
0.312" Dia (7.92mm)
Capacitance Range
1 ~ 16pF
Dielectric Material
Glass
Height - Seated (Max)
0.780" (19.81mm)
Series
PISTONCAP®
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Features
General Purpose
Q @ Freq
750 @ 20MHz
Packaging
Bulk
Part Status
Active
Mounting Type
Through Hole
Company Profile
GFL16000 Relevant information
GFL12100
GFL12100
CAP TRIMMER 1-120PF 1000V TH
GFL12100R
GFL12100R
CAP TRIMMER 1-120PF 1000V TH
GFL16000
GFL16000
CAP TRIMMER 1-16PF 1000V TH