GFL12100
Manufacturer No:
GFL12100
Manufacture:
Sprague Goodman
Package:
Datasheet:
GFL12100
Description:
CAP TRIMMER 1-120PF 1000V TH
In Stock
12 pcs On sales
Product Attribute
Size / Dimension
0.312" Dia (7.92mm)
Capacitance Range
1 ~ 120pF
Dielectric Material
Glass
Height - Seated (Max)
2.080" (52.83mm)
Series
PISTONCAP®
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Features
General Purpose
Q @ Freq
250 @ 20MHz
Packaging
Bulk
Part Status
Active
Mounting Type
Through Hole
Adjustment Type
Side
Voltage - Rated
1000V
Company Profile
GFL12100 Relevant information
GFL12100
GFL12100
CAP TRIMMER 1-120PF 1000V TH
GFL12100R
GFL12100R
CAP TRIMMER 1-120PF 1000V TH
GFL16000
GFL16000
CAP TRIMMER 1-16PF 1000V TH