GEN28033
Manufacturer No:
GEN28033
Manufacture:
Sprague Goodman
Package:
Datasheet:
GEN28033
Description:
CAP TRIMMER 1-28PF 1000V SMD
Product Attribute
Adjustment Type
Side
Voltage - Rated
1000V
Size / Dimension
0.312" Dia (7.92mm)
Capacitance Range
1 ~ 28pF
Dielectric Material
Glass
Height - Seated (Max)
0.736" (18.70mm)
Series
PISTONCAP®
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Features
General Purpose
Q @ Freq
350 @ 20MHz