GEN28000
Manufacturer No:
GEN28000
Manufacture:
Sprague Goodman
Package:
Datasheet:
GEN28000
Description:
CAP TRIMMER 1-28PF 750V TH
In Stock
59 pcs On sales
Product Attribute
Capacitance Range
1 ~ 28pF
Dielectric Material
Glass
Height - Seated (Max)
0.656" (16.66mm)
Series
PISTONCAP®
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Features
General Purpose
Q @ Freq
350 @ 20MHz
Packaging
Bulk
Part Status
Active
Mounting Type
Through Hole
Adjustment Type
Side
Voltage - Rated
750V
Size / Dimension
0.312" Dia (7.92mm)
Company Profile
GEN28000 Relevant information
GEN28000
GEN28000
CAP TRIMMER 1-28PF 750V TH