FFA30UP20DNTU
Manufacturer No:
FFA30UP20DNTU
Datasheet:
FFA30UP20DNTU
Description:
DIODE ARRAY GP 200V 15A TO3PN
Product Attribute
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
200V
Speed
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Operating Temperature - Junction
-65°C ~ 150°C
Series
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
1.15V @ 15A
15A
Reverse Recovery Time (trr)
45ns
Current - Reverse Leakage @ Vr
100µA @ 200V
Company Profile
FFA30UP20DNTU Relevant information
FFA30U60DNTU
FFA30U60DNTU
DIODE ARRAY GP 600V 30A TO3PN
FFA30UP20DNTU
FFA30UP20DNTU
DIODE ARRAY GP 200V 15A TO3PN