IXYN100N120C3H1
Manufacturer No:
IXYN100N120C3H1
Package:
SOT-227-4, miniBLOC
Datasheet:
IXYN100N120C3H1
Description:
IGBT XPT 1200V 134A SOT-227B
In Stock
133 pcs On sales
Product Attribute
Package / Case
SOT-227-4, miniBLOC
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Supplier Device Package
SOT-227B
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic
3.5V @ 15V, 100A
Input
Standard
Current - Collector (Ic) (Max)
134A
Series
XPT™, GenX3™
Input Capacitance (Cies) @ Vce
6nF @ 25V
IGBT Type
Current - Collector Cutoff (Max)
50µA
1200V
Power - Max
690W