IXKC25N80C
Manufacturer No:
IXKC25N80C
Package:
ISOPLUS220™
Datasheet:
IXKC25N80C
Description:
MOSFET N-CH 800V 25A ISOPLUS220
Product Attribute
Vgs (Max)
±20V
Drain to Source Voltage (Vdss)
800V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
4600pF @ 25V
FET Feature
Super Junction
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
25A (Tc)
Part Status
Active
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
10V
Package / Case
ISOPLUS220™
Vgs(th) (Max) @ Id
4V @ 2mA
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Rds On (Max) @ Id, Vgs
150mOhm @ 18A, 10V