EDLF105B5R5C
Manufacturer No:
EDLF105B5R5C
Package:
Radial, Can
Datasheet:
EDLF105B5R5C
Description:
CAP 1F 5.5V THROUGH HOLE
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)
Package / Case
Radial, Can
Voltage - Rated
5.5V
Lifetime @ Temp.
1000 Hrs @ 85°C
Size / Dimension
0.846" Dia (21.50mm)
Series
F
Height - Seated (Max)
0.374" (9.50mm)
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Tolerance
ESR (Equivalent Series Resistance)
50Ohm @ 1kHz
Capacitance
1F