CHB300W-48S28
Manufacturer No:
CHB300W-48S28
Datasheet:
CHB300W-48S28
Description:
ISOLATED DC/DC CONVERTERS 300W 1
In Stock
14 pcs On sales
Product Attribute
Power (Watts)
300W
Voltage - Input (Min)
18V
Current - Output (Max)
10.7A
Size / Dimension
2.40" L x 2.28" W x 0.50" H (61.0mm x 57.9mm x 12.7mm)
Voltage - Output 1
28V
Series
CHB300W (300W)
Efficiency
89.5%
Voltage - Isolation
1.5kV
Operating Temperature
-40°C ~ 100°C (With Derating)
Voltage - Input (Max)
75V