CHB300-300S24
Manufacturer No:
CHB300-300S24
Datasheet:
CHB300-300S24
In Stock
8 pcs On sales
Series
CHB300-300S (300W)
Efficiency
90%
Voltage - Isolation
3kV
Operating Temperature
-40°C ~ 100°C (With Derating)
Voltage - Input (Max)
425V
Power (Watts)
300W
Voltage - Input (Min)
180V
Current - Output (Max)
12.5A
Size / Dimension
2.40" L x 2.28" W x 0.50" H (61.0mm x 57.9mm x 12.7mm)
Voltage - Output 1
24V