CFB400W-24S24
Manufacturer No:
CFB400W-24S24
Datasheet:
CFB400W-24S24
Description:
ISOLATED DC/DC CONVERTERS 600-70
In Stock
13 pcs On sales
Efficiency
87%
Voltage - Isolation
1.5kV
Operating Temperature
-40°C ~ 100°C (With Derating)
Voltage - Input (Max)
36V
Power (Watts)
401W
Voltage - Input (Min)
9V
Current - Output (Max)
16.7A
Control Features
Enable, Active Low
Supplier Device Package
Size / Dimension
4.60" L x 2.40" W x 0.50" H (116.8mm x 61.0mm x 12.7mm)
Voltage - Output 1
24V
Series
CFB400W (400W)