Q6P1BXXB24E
Manufacturer No:
Q6P1BXXB24E
Manufacture:
APEM Inc.
Package:
Datasheet:
Q6P1BXXB24E
Description:
INDICATOR 24V 6MM PROMINENT BLU
In Stock
38 pcs On sales
Product Attribute
Lens Style
Round with Domed Top
Part Status
Active
Viewing Angle
100°
Type
LED
Lens Transparency
Diffused
Series
Q Series
Termination Style
Solder Lug
Current
20mA
Wavelength - Peak
Ratings
DC
Ingress Protection
IP67
Voltage
24V
Panel Cutout Shape
Round
Features
Millicandela Rating
1200mcd
Lens Size
3mm, T-1
Panel Cutout Dimensions
0.24" (6.10mm)