Q12P1BXXG110E
Manufacturer No:
Q12P1BXXG110E
Manufacture:
APEM Inc.
Package:
Datasheet:
Q12P1BXXG110E
Description:
INDICATOR 110V 12MM PROM GREEN
In Stock
344 pcs On sales
Product Attribute
Features
Millicandela Rating
60mcd
Lens Size
8.00mm Dia
Panel Cutout Dimensions
0.47" (11.94mm)
Lamp Color
Green
Lens Color
Green
Lens Style
Round with Domed Top
Part Status
Active
Viewing Angle
60°
Type
LED
Lens Transparency
Diffused
Series
Q Series
Termination Style
Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Current
6mA
Wavelength - Peak
Ratings
AC
Ingress Protection
IP67
Voltage
110V