Q12P1BXXB110E
Manufacturer No:
Q12P1BXXB110E
Manufacture:
APEM Inc.
Package:
Datasheet:
Q12P1BXXB110E
Description:
INDICATOR 110V 12MM PROM BLUE
In Stock
70 pcs On sales
Product Attribute
Features
Millicandela Rating
800mcd
Lens Size
8.00mm Dia
Panel Cutout Dimensions
0.47" (11.94mm)
Lamp Color
Blue
Lens Color
Blue
Lens Style
Round with Domed Top
Part Status
Active
Viewing Angle
60°
Type
LED
Lens Transparency
Diffused
Series
Q Series
Termination Style
Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Current
6mA
Wavelength - Peak
Ratings
AC
Ingress Protection
IP67
Voltage
110V
Panel Cutout Shape
Round
Company Profile
Q12P1BXXB110E Relevant information
Q12P1BXXB110E
Q12P1BXXB110E
INDICATOR 110V 12MM PROM BLUE