S223M96Z5U283L0R
Manufacturer No:
S223M96Z5U283L0R
Manufacture:
Vishay BC Components
Package:
Radial, Disc
Datasheet:
S223M96Z5U283L0R
Description:
CAP CER 0.022UF 1.5KV Z5U RADIAL
Product Attribute
Mounting Type
Through Hole
Series
S
Package / Case
Radial, Disc
Ratings
Thickness (Max)
Features
Voltage - Rated
1500V (1.5kV)
Packaging
Bulk
Size / Dimension
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
Lead Style
Operating Temperature
-30°C ~ 125°C
Capacitance
0.022µF