A820J15C0GF5UAA
Manufacturer No:
A820J15C0GF5UAA
Manufacture:
Vishay BC Components
Package:
Axial
Datasheet:
A820J15C0GF5UAA
Description:
CAP CER 82PF 50V C0G/NP0 AXIAL
Product Attribute
Capacitance
82pF
Temperature Coefficient
C0G, NP0
Part Status
Active
Applications
General Purpose
Failure Rate
Lead Spacing
Mounting Type
Through Hole
Series
A
Package / Case
Axial
Ratings
Thickness (Max)
Features
Voltage - Rated
50V
Packaging
Tape & Box (TB)
Size / Dimension
0.098" Dia x 0.150" L (2.50mm x 3.80mm)
Tolerance
±5%
Height - Seated (Max)
Lead Style
Straight
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C