A180J15C0GF5UAA
Manufacturer No:
A180J15C0GF5UAA
Manufacture:
Vishay BC Components
Package:
Axial
Datasheet:
A180J15C0GF5UAA
Description:
CAP CER 18PF 50V C0G/NP0 AXIAL
Product Attribute
Features
Voltage - Rated
50V
Packaging
Tape & Box (TB)
Size / Dimension
0.098" Dia x 0.150" L (2.50mm x 3.80mm)
Tolerance
±5%
Height - Seated (Max)
Lead Style
Straight
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Capacitance
18pF
Temperature Coefficient
C0G, NP0
Part Status
Active
Applications
General Purpose
Failure Rate
Lead Spacing
Mounting Type
Through Hole
Series
A
Package / Case
Axial
Ratings
Thickness (Max)
Company Profile
A180J15C0GF5UAA Relevant information
A180-2
A180-2
CAP PUSHBUTTON ROUND BLACK
CAP PUSHBUTTON ROUND RED
A180B
A180B
DIODE GEN PURP 200V 150A DO205AA
A180D
A180D
DIODE GEN PURP 400V 150A DO205AA
A180J15C0GF5TAA
A180J15C0GF5TAA
CAP CER 18PF 50V C0G/NP0 AXIAL
A180J15C0GF5UAA
A180J15C0GF5UAA
CAP CER 18PF 50V C0G/NP0 AXIAL