9C-4.096MAAJ-T
Manufacturer No:
9C-4.096MAAJ-T
Manufacture:
TXC Corporation
Package:
HC-49/US
Datasheet:
9C-4.096MAAJ-T
Description:
CRYSTAL 4.0960MHZ 18PF SMD
Series
9C
Height - Seated (Max)
0.161" (4.10mm)
Ratings
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Frequency
4.096MHz
ESR (Equivalent Series Resistance)
150 Ohms
Packaging
Digi-Reel®
Part Status
Discontinued at Digi-Key
Mounting Type
Surface Mount
Operating Mode
Fundamental
Package / Case
HC-49/US
Load Capacitance
18pF
Size / Dimension
0.449" L x 0.189" W (11.40mm x 4.80mm)
Frequency Stability
±30ppm
Type
MHz Crystal
Frequency Tolerance
±30ppm