9C-20.000MAAJ-T
Manufacturer No:
9C-20.000MAAJ-T
Manufacture:
TXC Corporation
Package:
HC-49/US
Datasheet:
9C-20.000MAAJ-T
Description:
CRYSTAL 20.0000MHZ 18PF SMD
Product Attribute
Package / Case
HC-49/US
Load Capacitance
18pF
Size / Dimension
0.449" L x 0.189" W (11.40mm x 4.80mm)
Frequency Stability
±30ppm
Type
MHz Crystal
Frequency Tolerance
±30ppm
Series
9C
Height - Seated (Max)
0.161" (4.10mm)
Ratings
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Frequency
20MHz
ESR (Equivalent Series Resistance)
30 Ohms