8Z-12.000MAHJ-T
Manufacturer No:
8Z-12.000MAHJ-T
Manufacture:
TXC Corporation
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
8Z-12.000MAHJ-T
Description:
CRYSTAL 12.000MHZ 18PF SMT
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Operating Mode
Fundamental
Package / Case
4-SMD, No Lead
Load Capacitance
18pF
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Frequency Stability
±30ppm
Type
MHz Crystal
Frequency Tolerance
±30ppm
Series
8Z
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)
Ratings
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Frequency
12MHz
ESR (Equivalent Series Resistance)
150 Ohms