H8300KFDA
Manufacturer No:
H8300KFDA
Manufacture:
TE Connectivity Passive Product
Package:
Axial
Datasheet:
H8300KFDA
Description:
RES 300K OHM 1/4W 1% AXIAL
Product Attribute
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Package / Case
Axial
Size / Dimension
0.098" Dia x 0.283" L (2.50mm x 7.20mm)
Height - Seated (Max)
Series
Holco, Holsworthy
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Features
Pulse Withstanding
Number of Terminations
2
Packaging
Bulk
Supplier Device Package
Tolerance
±1%
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Resistance
300 kOhms