RLF10160T-150M2R5-D
Manufacturer No:
RLF10160T-150M2R5-D
Manufacture:
TDK Corporation
Package:
Nonstandard
Datasheet:
RLF10160T-150M2R5-D
Description:
FIXED IND 15UH 2.5A 46.8 MOHM
In Stock
574 pcs On sales
Product Attribute
Inductance
15µH
Frequency - Self Resonant
Part Status
Not For New Designs
Inductance Frequency - Test
100kHz
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
Nonstandard
Material - Core
Ferrite
Type
Wirewound
Size / Dimension
0.402" L x 0.394" W (10.20mm x 10.00mm)
Series
RLF-D
DC Resistance (DCR)
46.8mOhm Max
Ratings
AEC-Q200
Current - Saturation
4.4A
Q @ Freq
Current Rating (Amps)
2.5A
Packaging
Digi-Reel®
Height - Seated (Max)
0.252" (6.40mm)
Shielding
Shielded
Operating Temperature
-40°C ~ 150°C
Tolerance
±20%