SWDP.2458.15.4.A.02
Manufacturer No:
SWDP.2458.15.4.A.02
Manufacture:
Taoglas Limited
Package:
Datasheet:
SWDP.2458.15.4.A.02
Description:
SWDP.2458.15.4.A.02 5DBI 15MM EM
In Stock
88 pcs On sales
Product Attribute
VSWR
Frequency Group
UHF (2GHz ~ 3GHz), SHF (f > 4GHz)
Series
Frequency Range
2.4GHz ~ 2.5GHz, 4.9GHz ~ 5.5GHz, 5.5GHz ~ 5.85GHz
Features
Number of Bands
3
Packaging
Digi-Reel®
Ingress Protection
Part Status
Active
RF Family/Standard
WiFi
Power - Max
10W
Frequency (Center/Band)
2.45GHz, 5.2GHz, 5.675GHz
Return Loss
Termination
Solder
Antenna Type
Ceramic Patch
Applications
Wi-Fi
Height (Max)
0.157" (4.00mm)
Gain
5.7dBi, 5.29dBi, 4.03dBi
Mounting Type
Surface Mount
Company Profile
SWDP.2458.15.4.A.02 Relevant information
SWDP.2458.15.4.A.02
SWDP.2458.15.4.A.02