PC27.11.0100B
Manufacturer No:
PC27.11.0100B
Manufacture:
Taoglas Limited
Package:
Datasheet:
PC27.11.0100B
Description:
RF ANT 850MHZ/900MHZ PCB TRACE
Part Status
Obsolete
Frequency (Center/Band)
850MHz, 900MHz, 1.8GHz, 1.9GHz
Return Loss
Termination
GSC Male
Antenna Type
PCB Trace
Applications
AMPS, DCS, GSM, PCS
Height (Max)
0.031" (0.80mm)
Mounting Type
Surface Mount
Gain
Frequency Group
UHF (300MHz ~ 1GHz), UHF (1GHz ~ 2GHz)
VSWR
Frequency Range
Series
TheStripe™
Number of Bands
4
Features
Cable - 100mm