AP.35A.07.0054A
Manufacturer No:
AP.35A.07.0054A
Manufacture:
Taoglas Limited
Package:
Datasheet:
AP.35A.07.0054A
Description:
RF ANT 1.575GHZ CER PATCH IPEX
Packaging
Tray
RF Family/Standard
Navigation
Part Status
Active
Frequency (Center/Band)
1.575GHz
Return Loss
Termination
U.FL (UMCC), IPEX MHF1
Antenna Type
Ceramic Patch
Applications
GPS
Height (Max)
0.138" (3.50mm)
Mounting Type
Surface Mount
Gain
2.5dBic
Frequency Group
UHF (1GHz ~ 2GHz)
VSWR
2
Frequency Range
Series
Number of Bands
1
Features
LNA, Filter
Ingress Protection
Company Profile
AP.35A.07.0054A Relevant information
AP.35A.07.0054A
AP.35A.07.0054A
RF ANT 1.575GHZ CER PATCH IPEX