TSI30H150CW C0G
Manufacturer No:
TSI30H150CW C0G
Manufacture:
Taiwan Semiconductor Corporation
Package:
TO-262-3 Long Leads, I²Pak, TO-262AA
Datasheet:
TSI30H150CW C0G
Description:
DIODE ARRAY SCHOTTKY 150V I2PAK
In Stock
950 pcs On sales
Product Attribute
Speed
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
900mV @ 15A
Series
Current - Average Rectified (Io) (per Diode)
15A
Packaging
Tube
Diode Type
Schottky
Part Status
Active
Mounting Type
Through Hole
Package / Case
Diode Configuration
1 Pair Common Cathode
Supplier Device Package
I2PAK
Current - Reverse Leakage @ Vr
150µA @ 150V
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
150V
Operating Temperature - Junction
-55°C ~ 150°C