GQL16000
Manufacturer No:
GQL16000
Manufacture:
Sprague Goodman
Package:
Datasheet:
GQL16000
Description:
CAP TRIMMER 0.8-16PF 1250V TH
In Stock
25 pcs On sales
Product Attribute
Dielectric Material
Quartz
Height - Seated (Max)
1.953" (49.61mm)
Series
PISTONCAP®
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Features
Sealed
Q @ Freq
1500 @ 20MHz
Packaging
Bulk
Part Status
Active
Mounting Type
Through Hole
Adjustment Type
Side
Voltage - Rated
1250V
Size / Dimension
0.312" Dia (7.92mm)
Capacitance Range
0.8 ~ 16pF
Company Profile
GQL16000 Relevant information
GQL16000
GQL16000
CAP TRIMMER 0.8-16PF 1250V TH
GQL1R800
GQL1R800
CAP TRIMMER 0.6-1.8PF 750V TH