GHR16000
Manufacturer No:
GHR16000
Manufacture:
Sprague Goodman
Package:
Datasheet:
GHR16000
Description:
CAP TRIMMER 0.8-16PF 1250V
In Stock
10 pcs On sales
Product Attribute
Features
Sealed
Q @ Freq
800 @ 20MHz
Packaging
Bulk
Part Status
Active
Mounting Type
User Defined
Adjustment Type
Top
Voltage - Rated
1250V
Size / Dimension
0.312" Dia (7.92mm)
Capacitance Range
0.8 ~ 16pF
Dielectric Material
Glass
Height - Seated (Max)
0.812" (20.62mm)
Series
PISTONCAP®
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C